100% Bezpieczeństwo

Łysienie plackowate leczenie

łysienie plackowate

Łysienie plackowate to choroba dotyczące, wbrew pozorom, osób w młodym wieku - ponad 50% pacjentów cierpiących na to schorzenie dermatologiczne ma jego objawy jeszcze przed 20 rokiem życia.

Stwierdzono jak dotąd dwa zjawiska, które na pewno mają wpływ na występowanie tego schorzenia - są to warunki genetyczne oraz zaburzenia układu immunologicznego. Nadal rozważa się wpływ stresu na rozwój tej choroby.

Objawami najczęstszymi jest nagła utrata włosów w obrębie jednego lub kilku owalnych miejsc na głowie - zdarza się jednak, że chory na łysinie plackowate traci owłosienie na całym ciele, łącznie z brwiami, rzęsami oraz owłosieniem łonowym.

Jeżeli chodzi o łysienie plackowate, leczenie jest długotrwałe, ale zazwyczaj skuteczne. Należy pamiętać, że w przypadku około 90% wszystkich chorych objętych tym schorzeniem, po około roku włosy samoistnie odrastają w miejscach łysienia, jednak mogą pojawiać się obszary wypadania włosów w innym miejscu.

Istnieje kilka rodzajów leczenia, jeżeli chodzi o łysienie plackowate - najczęstsze z nich to terapie miejscowe, prowadzone pod okiem doświadczonych lekarzy dermatologii. Zazwyczaj stosowane są zastrzyki w miejsca utraty włosów oraz preparaty oparte na sterydach, przyspieszające oraz ułatwiające odrastanie nowych włosów. Niekiedy używa się też metody fotochemioterapii w połączeniu z lekami doustnymi - terapia ta jednak wydaje się być skuteczną u mniej niż 40% chorych oraz dopiero po 40 dawkach, choć jej efekty to około 90% odrost włosów w miejscu wyłysienia. Często jednak w przypadku fotochemioterapii objawy powracają, znikając po następnym leczeniu. Inną terapią jest - to już w przypadku niewielkich zmian - domiejscowe naskórne stosowanie płynnych preparatów opartych na minoxidylu.

W jednej z najdłużej trwających terapii, jeśli chodzi o łysienie plackowate leczenie jest oparte na podawaniu dawek suplementów mających wzmacniać organizm.

W leczeniu łysienia plackowatego bardzo skuteczny jest krem Hair Loss Cream:

Kliknij tutaj i przejdź do strony Hair Loss Cream