100% Bezpieczeństwo

Regeneracja wątroby

Jak każdy wie, wątroba jest jednym, z bardzo ważnych narządów w naszym organiźmie. Usuwa toksyny z organizmu, magazynuje witaminy i enzymy (np.: witaminę A w formie retinolu), czy unieszkodliwia pozostałe substancje, mogące szkodzić naszemu organizmowi. Jeśli jej działanie jest zaburzone, cały organizm pracuje nieprawidłowo. Począwszy od zaburzeń układu pokarmowego, skończywszy na pogarszającym się wzroku. Z pewnością warto, choćby profilaktycznie zainteresować się wątrobą, zanim ona ulegnie uszkodzeniu.

Nasz pokarm jest niestety nie najwyższej jakości, zawierająca duże ilości toksyn i raczej mało interesujemy się zdrowiem. W wypadku, gdy wątroba jest niesprawna, skumulowane toksyny nie są neutralizowane. Gdy skumuluje się dosyć duża ilość toksyn, zaczynają one kolejno uszkadzać wszystkie narządy naszego organizmu.

Jak temu przeciwdziałać? Najlepiej stymulować pracę wątroby i nie przeszkadzać jej. Wątroba jest takim narządem, który w odpowiednich warunkach może się częściowo zregenerować. Możemy jej w tym pomóc stosując różne zioła, czy wyciągi z ziół. Jednym z bardzo skutecznych ziół, przy regeneracji wątroby jest ostropest plamisty.

Ostropest Plamisty na regeneracje wątroby - Sprawdź Teraz

Innym skutecznym ziołem, jest dziurawiec. Jest on często używany przy różnego rodzaju schorzeniach wątroby i wspomaga jej regeneracje. Ważne, aby nie pić dziurawca z samego rana, ponieważ skóra jest wtedy bardziej wrażliwa na słońce. Najlepiej pić w porze wieczorowej, lecz nie przed samym snem.

Istnieje bardzo wiele preparatów, które regenerują wątrobę. Duża ilość leków osłonowych, może nam nieco namieszać w głowie. Warto wstępnie "rozejrzeć" się na rynku tego tyu preparatów, lub zastosować zioła, czy wyciągi z nich. Przy regeneracji wątroby należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Nie należy spożywać alkoholu, piwa oraz produktów mącznych w dużej ilości. Również biała mąka i produkty z niej, nie służą ani wątrobie, ani żadnemu z pozostałych narządom. Radzi się wyeliminować cukier i produkty, w których on występuje. Nasza dieta powinna być bogata w błonnik, którego bardzo duża ilość występuje w surowych warzywach. Błonnik oczyszcza wątrobę i jelita, umożliwiając tym samym jej regenerację.

Sama regeneracja wątroby przebiega dosyć szybko, lecz aby podnieść jej skuteczność, działania profilaktyczne i regenerujące powinniśmy stosować systematycznie. Jak widzisz wątroba jest narządem, którym warto się zainteresować w odpowiednim czasie, aby na starsze lata nie mieć z nią problemów.

Zregeneruj wątrobę z Ostropestem - Czytaj Więcej...