100% Bezpieczeństwo

Zioła na nadciśnienie

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że dopadł ich cichy zabójca - nadciśnienie. Jest to schorzenie atakujące zwykle starsze osoby, ale mitem jest, że nie obejmuje również osób młodych - aby zapobiegać niebezpiecznemu wzrostowi ciśnienia tętniczego, trzeba stosować regularną profilaktykę oraz badania. Jeśli kilkakrotnie zmierzone ciśnienie jest wyższe niż 140/90, powinno być to dla nas sygnałem alarmowym. Nadciśnienie może nie dawać o sobie znać przez dłuższy czas, zaś ujawnić się dopiero w momencie, kiedy uszkodzone zostają serce lub nerki. Osoby z nieleczonym nadciśnieniem są znacznie bardziej narażone na miażdżycę, udar, zawał, choroby serca czy niewydolność nerek.

W przypadku osób starszych bądź obciążonych dodatkowymi chorobami, na pewno niezbędne będzie leczenie farmakologiczne, które zapobiegnie szkodom, jakie może spowodować nadciśnienie w organizmie ludzkim. Jeśli jednak nadciśnienie jest nieznaczne, można spróbować w porozumieniu z lekarzem naturalnych środków zmniejszania tej dolegliwości, które na pewno nie wpłyną negatywnie na przykład na wątrobę, a mogą pomóc w zwalczaniu niewielkiego nadciśnienia. Wszelkie terapie naturalne ziołami powinny być jednak odpowiednio wcześnie konsultowane z lekarzem, który stwierdzi, czy przy obecnym stopniu nadciśnienia można zaryzykować terapię ziołami - zioła bowiem działają dopiero po jakimś czasie.

Gynostemma na nadciśnienie - Sprawdź Teraz

Istnieje kilkanaście ziół czy owoców i kwiatów, które mają właściwości pozwalające na obniżenie ciśnienia, a także regulujące pracę serca, rozszerzające naczynia krwionośne oraz przywracające prawidłowy rytm przepływu krwi. Najczęściej polecane jest zrobienie własnoręcznie odpowiedniej mieszanki, którą potem gotuje się oraz pije po wystygnięciu. Ziołami polecanymi są tutaj przede wszystkim głóg, w tym kwiatostan oraz owoc, zawierające flawonoidy poprawiające stan naczyń krwionośnych, zaś nie zawierające glikozydów uznawanych za toksyczne; jemioła zawierająca kwasy aminomasłowe; rozmaryn stosowany w zaburzeniach krążenia; krwawnik i mniszek lekarski, które jednak powinny pochodzić z pewnego źródła oraz być stosowanymi ściśle według proporcji. W ramach terapii ziołami polecane są również skrzyp polny czy ziele perzu, które mają działanie nie tyle zapobiegające nadciśnieniu, co ułatwiają wchłanianie się niezbędnych składników, pozwalających na obniżenie ciśnienia oraz regulację pracy serca i naprawę naczyń krwionośnych. Jeśli nie chcemy samodzielnie wykonywać mieszanek, warto zainteresować się takimi preparatami, jak na przykład Gynostemma królewska - zawiera ona bowiem aminokwasy oraz składniki, które są niezbędne, jeśli chodzi o zwalczanie nadciśnienia oraz zapobieganie chorobom wieńcowym.

Gynostemma na nadciśnienie